Podłoże popieczarkowe

: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/pascalis/domains/pascalis.superhost.pl/public_html/agrodolina-pl/imieniny.php on line 1.
Podłoże popieczarkowe jest cennym nawozem organiczno-torfowym, który uzyskujemy po zakończeniu cyklu uprawy pieczarek. Nie zawiera szkodników, zarodników grzybów, czy nasion chwastów. Jest to mieszanina kompostowanego obornika końskiego, kurzego, słomy oraz torfu, będąca skondensowanym nawozem bogatym w składniki organiczne, mineralne i mikroelementy, dzięki czemu jest bardzo cennym produktem dla wielu rolników i ogrodników.
 

Kompost popieczarkowy składa się w 60-70% z wody, resztę stanowi sucha masa. Przydatny jest głównie przy uprawie ziemniaków, buraków oraz zboża. Można go również wykorzystywać do ściółkowania gleby w sadach, jako dodatek do ziem inspektowych, jak również przy produkcji rozsad warzyw i kwiatów. Dzięki swojej sypkości podłoże popieczarkowe może być wykorzystywane także na łąkach i trawnikach.

Świeże podłoże popieczarkowe zawiera ok. :
 
-0,6% azotu
-0,35% fosforu
-1,0% potasu
-4-6% wapnia
-20% materia organiczna
-pH 6,2-6,5
 
 

 


Wykonanie:Bart-look | Copyright © 2008 Agrodolina. All rights reserved ®